Akcesoria i gadżety

Wysyłanie paczki z DHL – zobacz jakie to proste!

Prowadzenie niedużej firmy jest czasochłonne i wymaga ciągłego skupienia. Jest wiele rzeczy, które przedsiębiorca musi robić, ale najzwyczajniej nie ma na to czasu. Jednym z takich zajęć jest nadawanie paczek, jeśli mówimy o działalności, w której pojawia się sprzedaż wysyłkowa. Jednak chodzenie z paczkami do placówek jest czasochłonne i na dłuższa metę wykańczające. Operatorzy jednak mają sposób na to, aby odciążyć przedsiębiorcę od tych zajęć.

Jak nadać paczkę z DHL w 5 prostych krokach

  1. Krok 1: wycena przesyłki – na samym początku podajesz informację co chcesz wysłać i w jakich ilościach. Konieczne jest podanie trzech wymiarów paczki, jeśli jest to prostopadłościenny karton. uzupełniamy także dodatkowe informacje jak czas nadania i dostawy, oraz rodzaj usługi. Pozwoli to na oszacowanie kosztu nadania paczki. Można także dodatkowo wybrać opcjonalne usługi.
  2. Krok 2: przygotowanie przesyłki – paczkę możesz spakować samodzielnie, albo skorzystać z opakowań DHL dostarczanych przez kuriera. Wraz z przygotowana paczką trzeba także posiadać komplet dokumentów, które są wymagane dla konkretnego rodzaju przesyłki. Dla przesyłek krajowych będzie to zwykle list przewozowy, który można od razu wydrukować, jeśli zamawianie kuriera następuje poprzez stronę internetową DHL.
  3. Krok 3: wysłanie przesyłki – kolejna sprawa to wysłanie gotowej paczki. Można skorzystać z usług przyjazdu kuriera, który odbierze paczkę, lecz można także samemu zanieść ją do najbliższego punktu obsługi klienta. Samodzielne oddanie paczki będzie opcją tańszą.
  4. Krok 4: śledzenie przesyłki – po wysłaniu przesyłki, mając numer listu przewozowego, możesz śledzić losy przesyłki. Jeśli paczka pojawi się w kolejnym etapie swojej drogi do odbiorcy będzie to odnotowane wraz z data i godziną. Dzięki śledzeniu przesyłki masz pewność, że została ona dostarczona do odbiorcy oraz zobaczysz datę i godzinę dostarczenia.
  5. Krok 5: metody płatności w DHL – opłatę za usługę można dokonać karta lub gotówką. Założenie konta w DHL pozwala firmom na łatwe opłacanie usług na podstawie wystawianej faktury VAT.

Jak widać nadawanie przesyłek kurierem DHL jest nietrudne i pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Oczywiście możliwe są także przesyłki zagraniczne z DHL.

Współpraca z kurierem małego przedsiębiorstwa pozwala na negocjację ceny oraz proponowanie swoim klientom atrakcyjnych stawek. Dzięki temu nie musza oni ponosić dodatkowych kosztów, a wielokrotnie mogą otrzymać ofertę zakupu z tańsza przesyłką, niż gdyby samodzielnie zamawiali kuriera.