Motoryzacja

Jak usunąć rysy z samochodu?

O powodzeniu naprawy zadecyduje stopień ciężkości, liczba zadrapań, ich położenie i używane narzędzia. Generalnie płaskie powierzchnie, takie jak maski, szczyty skrzydeł i pokrywy bagażnika, są bardziej zauważalne, dlatego w tych obszarach najlepiej sprawdza się polerka.

Oczywiście, możesz nie posiadać maszyny do polerowania, ale nie przejmuj się tym. Nie uszkodzisz maski, próbując najpierw naprawić ją ręcznie. Jeśli nie usunie zarysowań, rozważ zakup specjalnie dedykowanego bufora.

Nie są drogie, a po prostu zmieniając podkładkę, zmieniają się z bufora na szlifierkę. Mogą być również używane w domu w wielu projektach DIY. Nie są też trudne w użyciu, napisałem cały post o naprawianiu utlenionej farby za pomocą specjalnie dedykowanego bufora „Przywróć wyblakłą farbę samochodową”.

Co to jest zadrapanie? Zasadniczo jest to pęknięta powłoka, co oznacza, że ​​zarysowanie jest na niższym poziomie niż powierzchnia lakieru. Zasada działania procesu usuwania rys jest prosta. Wcieranie materiału ściernego wokół obszaru zarysowania usuwa wyższy materiał powłoki, tak aby spłaszczyć obszar i zmieszać ze sobą dwa poziomy powierzchni.

Czym naprawić lakier samochodowy?

Typowe materiały do ​​naprawy lakieru samochodowego obejmują różne rodzaje płynnych  materiałów ściernych zwanych związkami. Drobne zadrapania wymagają tylko delikatnej pasty do cięcia. Polski to najlepsza pasta do cięcia ze wszystkich. Wiele osób uważa, że ​​polerowanie służy do nadawania połysku samochodowi, ma taki efekt, ale tylko dlatego, że usunął mikroskopijną warstwę martwego lakieru z powierzchni.
Następna klasa to płynny środek przywracający kolor, a następnie kilka klas coraz bardziej ściernych past. Nie uszkodzisz lakieru, używając pasty do polerowania, przywracania koloru lub zwykłej pasty tnącej pierwszego stopnia. Błąd, którego należy unikać: ale nie polecam używania oczywiście mieszanek, ponieważ mogą one uszkodzić farbę, jeśli zostaną niewłaściwie użyte, zostaw je profesjonalistom. Myjnia samochodowa RG Kraków to miejsce, które z pewnością zatroszczy się o Twój pojazd. Co więcej, możesz liczyć także na usunięcie rys specjalną metodą w cenie kompleksowych usług studia. Na www.myjniakrakow.com znajdziesz cennik wraz z pełną ofertą.