Motoryzacja

Co powinien obejmować detailing samochodu?

Detailing samochodów osobowych pojawia się już niemal w każdym mieście. Jest to usługa, która może być wykonywana w sposób kompleksowy. Wszelkie działania znajdujące się w ramach tego rodzaju usług mają na celu poprawę stanu wizualnego pojazdu. Czy detailing możemy uznać za lepszą formę odświeżania aut niż tradycyjne myjnie? Z pewnością tak. Sprawdźmy dlaczego warto inwestować w detailing samochodowy.

Pielęgnacja lakieru

Lakier na Twoim samochodzie to bardzo delikatna rzecz, a najbardziej renomowane usługi zajmujące się detalami zajmują się nim w trzystopniowym procesie, który czyści, koryguje i zabezpiecza powierzchnię lakieru. Etap czyszczenia polega na odpowiednim umyciu i osuszeniu samochodu w celu usunięcia wszelkich zabrudzeń i brudu. Następnie nakłada się glinkę, która usuwa zanieczyszczenia z lakieru bezbarwnego, takie jak opady przemysłowe, cząsteczki metalu, brud i smoła. Po wykonaniu tej czynności, w razie potrzeby, farba zostanie wypolerowana, aby usunąć wszelkie ślady zawirowań i drobne zadrapania, a następnie zostanie uszczelniona woskiem, aby chronić farbę i pomóc jej błyszczeć.

Podwozie i koła

Podwozie i podwozie samochodu należy wyczyścić wraz z pozostałą częścią zewnętrzną. Dotyczy to nie tylko bezpośrednio pod samochodem, ale także wewnątrz nadkoli i wokół głównych elementów zawieszenia, takich jak stabilizatory i wahacze. Plastikowe osłony przeciwbryzgowe i wewnętrzne błotniki należy zabezpieczyć środkiem ochronnym z tworzywa sztucznego, a koła i opony przed nałożeniem środka ochronnego poprawiającego ich połysk i chroniącego przed korozją i pękaniem należy dokładnie umyć.

Detale wewnętrzne

Szczegóły wnętrza powinny obejmować co najmniej czyszczenie wszystkich wykładzin i powierzchni siedzeń. Odbywa się to poprzez mycie szamponem lub za pomocą odkurzacza parowego. Ponadto wszystkie tworzywa sztuczne i winyl powinny być odpowiednio wyczyszczone i wykończone, a skóra kondycjonowana i oczyszczona. Nie ogranicza się to do strefy pasażerskiej, a wiele kompleksowych usług obejmuje również bagażnik w pakiecie szczegółowym.

Renegades Garage – Detailing Kraków

Każda opcja związana z car detailingiem umożliwia nam uzyskanie zadowalającego efektu. W końcu o to w tym wszystkim chodzi. Pełna satysfakcja oraz zadowolenie to główne cele jakie towarzyszą nam po ukończeniu usługi. Detailing Kraków pozwala na wiele możliwości. Dzięki specjalnej ofercie jesteś w stanie dopasować odpowiednie elementy auta, które według Ciebie powinny zostać wykonane w ramach usług jako pierwsze. Renegades Garage posiada szeroki pakiet możliwości w przystępnych cenach. Profesjonalizm i znajomość aut to dodatkowe atuty, które sprawiają, że studio z Krakowa wydaje się być jedynym słusznym wyborem.