Motoryzacja

Podróżowanie samochodem z kotem

W przeciwieństwie do psów, koty nie lubią podróżować samochodem i wolą zostać w domu. To złe przeczucie związane z podróżowaniem może być spowodowane tym, że Twój kotek kojarzy podróż samochodem z czymś złym, takim jak wizyta u weterynarza lub salon pielęgnacji. Możesz jednak uczynić podróż swojego kota znacznie wygodniejszą, jeśli będziecie musieli odbyć długą podróż samochodem do odległego miejsca.

Box dla kota

Dla większości kotów (i ich właścicieli) solidny nośnik (box, kufer) dla kota stanowi rozsądną opcję. Bardzo ważne jest, aby trzymać kota w jednym miejscu w samochodzie. Nie zamknięty w boksie kot może drapać tapicerkę i otwierać okno, naciskając przycisk. Kot może również odwracać uwagę kierowcy i spowodować wypadek.

Właśnie dlatego kot powinien być nosicielem. Możesz kupić bagażnik wykonany z siatki lub twardego plastiku. Dostępna jest również opcja miękkiej torby z tkaniny. Idealny nośnik to taki, który ma wystarczającą ilość miejsca do siedzenia, leżenia i stania. Musi także mieć wystarczająco dużo miejsca, aby się odwrócić. Nie martw się, że przewoźnik jest ciasny. Kotki uwielbiają małe, ciasne przestrzenie, gdy są niespokojne. Konieczne jest użycie pasa bezpieczeństwa w celu zabezpieczenia bagażnika. Takie ustawienie uratuje kota, jeśli nagle zahamujesz lub skręcisz.

Choroba lokomocyjna

Podobnie jak ludzie, koty mogą cierpieć na chorobę lokomocyjną. Dla twojego kota nieznane dźwięki za oknem samochodu, a ciągły ruch może być przytłaczający. Jeśli zobaczysz, że twój kot się boi, przenieś nosidełko z siedzenia na podłogę. Ewentualnie weź ręcznik i przykryj nosidełko, aby Twój kot nie widział co dzieje się na zewnątrz. W tym kontekście warto pamiętać, że koty uwielbiają świeże powietrze. Kilka kotów lubi chłodny powiew jazdy, a inne nie lubią szumu wiatru przejeżdżającego przez samochód.

Jeżeli boisz się pobrudzenia tapicerki przez przestraszonego kota możesz zabezpieczyć ją matą np. https://www.dopasujbagaznik.pl/akcesoria/maty-do-bagaznika