Uncategorized

Jak wybrać ogumienie do przyczepy samochodowej?

Opony to jeden z ważniejszych elementów bezpieczeństwa pojazdu. Okazuje się, że nie tylko w samochodzie, ale w przyczepkach ważny jest odpowiedni dobór ogumienia. 

Hamulce i najbardziej zaawansowany system przeciwpoślizgowy są uzależnione od przyczepności opony na drodze. W żadnym wypadku nie powinno się kupować opon na podstawie wyglądu czy ceny, a jedynie uwzględniając markę, i parametry opony.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Jak powszechnie wiadomo, opony to jeden z ważniejszych elementów również dla przyczep, to dzięki ogumieniu może ona przewieźć ciężkie ładunki nawet po wyboistej i trudnej drodze. Wybierając opony do przyczepki samochodowej powinniśmy uwzględnić indeks dotyczący zachowania ogumienia na powierzchni mokrej i suchej. Wtedy też będziemy mieć obraz tego jak będzie dana opona zachowywać się podczas różnych warunków atmosferycznych. Pewne jest to, że na wyborze przyczepy nie powinno się oszczędzać, bowiem mają one realny wpływ na ne komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Opony renomowanych producentów

Opony do przyczepy są inne niż tradycyjne opony samochodowe. Odznaczają się przede wszystkim innym indeksem bezpieczeństwa i hałasu. Przy ich zakupie warto więc uwzględnić znaną markę. By mieć pewność, że będzie to zakup satysfakcjonujący. Opony do przyczepy dostępne są w wielu rozmiarach i profilach zatem powinno się je dobrze dobrać do przyczepy.

Jakie parametry powinna mieć opona?

Chcąc kupić opony do przyczepy musimy sprawdzić jaki mamy rozmiar felgi, te mogą być 10,13 i 14 calowe, wszystko zależy od wielkości przyczepy. Oprócz tego musimy wziąć pod uwagę z jaką prędkością będzie poruszać się samochód i przyczepą. Jeśli planujemy jeździć dużo warto wybrać i dostosować opony do przyczepy do maksymalnej dozwolonej prędkości. Wtedy też możemy się spodziewać, że taki wybór wpłynie na mniejsze zużycie paliwa co zaprocentuje bardziej oszczędnym podróżowaniem. Co więcej opony do przyczepy powinny być wybrane do osi przyczep.