Motoryzacja

Co warto wiedzieć o oświetleniu do przyczepy?

Przyczepa samochodowa to pojazd niezwykle przydatny. Można nią przewieźć ciężkie wielkogabarytowe ładunki. Przyczepa to nieoceniony pojazd dzięki któremu możemy przewieźć przykładowo materiały budowlane, jak również przewieźć rzeczy podczas przeprowadzki.

Jednak aby przyczepka mogła być pojazdem w pełni użytkowym musi zostać dopuszczona do ruchu drogowego. Będąc w posiadaniu przyczepki samochodowej musimy pamiętać o tym żeby ją odpowiednio doposażyć. Jakie elementy wyposażenia powinna posiadać przyczepka samochodowa? Bez wątpienia musi być doposażona w odpowiedni zestaw oświetleniowy. Jest to nie tylko wymóg prawny ale nasze bezpieczeństwo i uczestników ruchu drogowego

Zestaw oświetlenia przyczepy

W pierwszej kolejności musimy się zaznajomić z tym jakie elementy oświetlenia powinna posiadać przyczepa samochodowa. Światła pozycyjne, światła awaryjne, kierunkowskazy, boczne oraz światła podświetlenia tablicy rejestracyjnej to tylko kilka elementów oświetlenia w jakie powinna być doposażona przyczepa. Warto pomyśleć dodatkowo o  przednich i tylnych odblaskach. W praktyce im więcej elementów oświetlenia będzie posiadać przyczepa tym lepiej dla naszego bezpieczeństwa. Dobrze doświetlona przyczepa stwarza także komfort jazdy a właściwie manewrowania przyczepą. Chcąc wykonać manewr cofania na pewno przydatne będą dobrej jakości światła cofania.

Lampy ledowe do przyczepy 

Dość popularne w ostatnim czasie stały się lampy ledowe do przyczepy. Przeważnie są one montowane z tyłu przyczepy rzadziej na bokach. Lampy ledowe do przyczepy zazwyczaj dotyczą świateł cofania i świateł pozycyjnych. Dużą zaletą lamp ledowych jest ich jakość światła, energooszczędność, rozszerzenie funkcji, jakie może pełnić oświetlenie. To oczywiście tylko kilka zalet lamp ledowych montowanych w przyczepkach. Wiele osób decyduje się na ich zakup ze względów praktycznych i estetycznych. Lampy ledowe montowane do przyczepki po prostu prezentują się dużo lepiej niż standardowe elementy oświetlenia. 

Oświetlenie do przyczepy – gdzie kupić?

Poszukiwanie dobrego zestawu oświetleniowego nie musi wiązać się z odwiedzaniem sklepów stacjonarnych z akcesoriami do przyczep. Obecnie funkcjonuje w sieci wiele sklepów, które oferują oryginalne części i akcesoria do lawet i przyczep samochodowych. Jednym z nich jest NA HAKU znany i polecany przez fanów motoryzacji sklep internetowy. Można go odwiedzić nie tylko w poszukiwaniu lamp ledowych do przyczepki (tutaj oferta: https://www.na-haku.eu/lampa-tylna-led-przyczepy-6-funkcji-neon-prawa.html) ale przy okazji poszukiwania innych części do naczep i lawet.