Uncategorized

Alkomat – który alkomat kupić?

Alkomat to bardzo przydatne urządzenie, które może uratować przed wypadkiem, a także uchronić przed wieloma nieprzyjemnościami. Na rynku pojawiło się wiele modeli alkomatów, a co za tym idzie powstaje coraz więcej pytań, na jaki alkomat się zdecydować. Przede wszystkim alkomat powinien być skuteczny – o tym co to oznacza, dowiecie się w tym artykule. 

Alkomat – jaki polecacie? 

Alkomat ma stwierdzić czy masz już dozwoloną ilość promili we krwi czyli poniżej 0,2. Jeśli mamy bazować tylko na naszym samopoczuciu, to bardzo szybko możemy dostać mandat lub spowodować wypadek. Nikt tego nie chce, dlatego bardzo ważne jest, aby po zakrapianej nocy sprawdzić czy na pewno możemy jechać. Nie warto opierać się na tanich, jednorazowych alkomatach. Często są to atrapy, które tak naprawdę nie mają nic wspólnego z profesjonalnym alkomatem. Alkomaty półprzewodnikowe, to właśnie te tańsze odpowiedniki, które na przestrzeni lat okazały się bardzo niedokładne. Właśnie dlatego z czasem wprowadzono alkomaty elektrochemiczne – są one dużo bardziej dokładne, jednak i w tym przypadku powinniśmy zwrócić uwagę na konkretny model. Obecnie na rynku są również dostępne elektryczne alkomaty – w sprawdzonych sklepach jak w sklep-ppoz.pl można znaleźć alkomaty elektrochemiczne i elektryczne, które zostały sprawdzone i są gwarancją poprawnego odczytywania wyniku: https://sklep-ppoz.pl/pl/c/Alkomaty/360

Kalibracja alkomatów – jak często?

Alkomaty, nawet te z wyższej półki będa neprzydatne jeśli nie będziemy ich kalibrować. Najczęściej kalibrację wykonuje się co rok, jednak należy przeczytać informacje od producent an ten temat, aby mieć pewność. Wielu producentów, w gwarancji urządzenia zapewnia kalibrację alkomatu na np. 24 miesiące. Kalibracja w odpowiednich odstępach czasowych zapewnia, że alkomat będzie odpowiednio mierzył nasze stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu. Dzięki temu mamy pewność, że np. możemy jechać samochodem po zakrapianej imprezie, ponieważ nasz alkomat jest systematycznie kalibrowany. Jest to bardzo ważny krok, jeśli nie będziemy o tym pamiętać, może dojść do takiej sytuacji, że wynik, który pojawi się na naszym alkomacie nie będzie dokładny. Jak wiadomo w przypadku alkomatów, dokładność otrzymanego wyniku jest bardzo ważna.