Motoryzacja

Jak dopasować odpowiedni bagażnik do swojego samochodu?

Dodatkowa powierzchnia bagażowa to doskonałe rozwiązanie, szczególnie dla tych osób, które uwielbiają nieco dłuższe wyjazdy całą rodziną. Dodatkowy bagażnik to miejsce, w którym możemy przewieźć zarówno nasze walizki, jak i sprzęt sportowy – rowery, deski czy narty. Jednak aby wszystko przebiegło pomyślnie bagażnik należy dostosować nie tylko zgodnie z naszymi preferencjami ale również wytycznymi producenta.

Dobierz bagażnik dachowy, na hak lub klapę

Dodatkowe bagażniki samochodowe dają nam kilka możliwości wyboru. Są to bagażniki dachowe, montowane na haku oraz na klapie samochodu. Aby dopasować odpowiedniego rodzaju bagażnik należy zwrócić uwagę na nasze preferencje, ale przede wszystkim na możliwości naszego samochodu. W końcu nie zamontujemy platformy na rowery dedykowanej do montażu na haku bez niego. Z kolei dodatkowy bagażnik na klapę dedykowany jest samochodom typu hatchback i mniejszym SUVom. Bagażnik dachowy jest jedną z wygodniejszych alternatyw, a także najpopularniejszą. Tego typu bagażniki są niezwykle łatwe w montażu i pasują do niemal każdego samochodu – jeśli oczywiście nie mamy cabrio. Dobierz bagażnik dachowy odpowiednio do typu swojego samochodu i ciesz się wygodą i bezpieczeństwem!

Bagażnik do samochodu a zalecenia producenta

Wybierając dodatkowy bagażnik, szczególnie dachowy należy zwrócić uwagę na zalecenia producenta samochodu. W instrukcji obsługi dokładnie opisane są wytyczne do tego typu dodatków samochodowych. Obciążenie nie może być zbyt duże, ponieważ może to bezpośrednio wpłynąć na zdrowie i życie pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy również o tym, że w przypadku bagażnika montowanego na dachu, nie powinien od wystawać poza ramę dachu. 

Wpis powstał we współpracy z https://www.dopasujbagaznik.pl/. Sklep z bagażnikami samochodowymi znanych marek, dostosowanymi do potrzeb każdego kierowcy.