Motoryzacja

Na co zwracać uwagę przy zakupie samochodu używanego?

Nie każdego stać na zakup samochodu prosto z linii produkcyjnej. Większość polaków kupuje auta używane, w różnych kwotach. Jedno jest pewne – bardzo rzadko zdarza się, aby był to idealny samochód.

Rzadko możemy się czegoś dowiedzieć na temat samochodów od osób, które sprowadzają np. auta zza granicy. Najczęściej osoba ta, nie opowie nam zbyt wiele o samochodzie, bowiem sama niewiele o nim wie. Na co powinniśmy zwracać uwagę podczas zakupu samochodu używanego?

Stan blacharski

Na samym początku, podczas oględzin samochodu sprawdzamy jego stan blacharski. Przyjrzyj się dokładnie czy nie ma większych szpar, np. w miejscu osadzenia drzwi lub maski. Może w niektórych miejscach lakier się różni? Powinna się wtedy zapalić czerwona lampka, że coś może być nie tak. Oczywiście, takiego samochodu nie można skreślać od razu, ale zaznaczyć, że był on naprawiany. W zależności od właściciela – przyzna nam rację bądź będzie się zapierał w nieskończoność. Wszystko tak naprawdę zależy od jego uczciwości. Co więcej, przyjrzyj się dokładnie korozji czy odpryskom. Warto zaopatrzyć się w miernik grubości lakieru, który pozwoli

Niepokojące odgłosy

Dziwny świst, stuk czy inne wydobywające się dźwięki powinny nas niepokoić. Doskonale potrafimy przecież rozróżnić auto, które pracuje dobrze, a takie, z którym dzieje się coś nie tak. Przykładowo – falujące obroty silnika mogą być objawem zepsutej przepustnicy.

Inne, dodatkowe rzeczy

Sprawdź czy oferowany samochód posiada w swoim asortymencie obowiązkowe wyposażenie auta. Chodzi tutaj oczywiście o gaśnice oraz trójkąt ostrzegawczy. Wydawać by się mogło, że to błahostka, ale po pierwsze – za brak tego wyposażenia możemy otrzymać mandat w wysokości od 20 zł do nawet 500 zł. Co więcej, nigdy nie wiadomo, co się przytrafi, a gaśnica może się przydać czy trójkąt w razie awarii. Upewnij się, czy sprzedawca dołącza do samochodu dodatkowe opony. Oceń ich stan, czy posłużą jeszcze rok, a może kilka lat? To jeden z kosztów, który odsuniesz na dalszy plan.

Używane auto z salonu

Używane auto z salonu? Owszem taki zakup jest możliwy. Zdarza się, że salony dealerskie oferują sprzedaż używanych samochodów. W rzeczywistości są to jednak samochody które były użytkowana na prezentacja, były użytkowane do jazdy próbnej. Tak jest chociażby w salonie dealerskich marki Skoda. Używane pojazdy są tam sprzedawane niemal od ręki. Auto Śliwka to jeden z dealerów, który oferuje Skody samochody używane. Czasem lepiej jest nieco dopłacić i kupić używane auto z salonu niżeli dokonać zakupu z nieznanego źródła. Samochody używane Skoda – oferta dostępna na stronie https://autosliwka.pl/samochody-uzywane-2/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 79 = 85