Poradnik

Gąsienice do koparek wykonane ze stali

Gąsienice do koparek odpowiadają za prawidłową i bezawaryjną pracę maszyn. Dzięki ich odpowiedniemu dopasowaniu ergonomia pracy jest znacznie lepsza, a sama praca bardziej efektywna. Warto jednak pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Kiedy więc najlepiej zdecydować się na tego typu gąsienice? Jaka jest ich wytrzymałość? Zapraszamy do lektury!

Kiedy decydujemy się na gąsienice do koparek wykonane ze stali?

Gąsienice do koparek wykonują bardzo ciężką pracę. Są odpowiedzialne za bezawaryjną jazdę maszyny oraz jej manewrowość. Gąsienice stalowe warto wykorzystywać w ciężkim i twardym terenie. Jako że są one jednymi z najbardziej wytrzymałych i odpornych na zniszczenia, to doskonale sprawdzą się nawet w najtrudniejszych warunkach. Należy tu zaznaczyć, że te gąsienice do koparek mogą znacznie bardziej uszkodzić grunt, po którym porusza się maszyna, niż ich gumowe odpowiedniki. Aby jednak nieco zminimalizować zniszczenia, warto wyposażyć gąsienice stalowe w specjalne, gumowe nakładki. Takie rozwiązanie obecnie uchodzi za jedno z najlepszych. Jednocześnie niweluje nieco zniszczenia powstałe w wyniku jazdy koparki, a także ochrania gąsienice, przez co mogą one służyć przez znacznie dłuższy czas.

gąsienice do koparek

Gąsienice do koparek a wytrzymałość

Jak już wspomnieliśmy, gąsienice do koparek tego typu są jednymi z najbardziej wytrzymałych. Jeśli więc szukamy rozwiązania, które będzie służyć przez lata bez większego zarzutu, to z pewnością jest to strzał w dziesiątkę. Nie warto również przejmować się instalacją gąsienic w koparce. Nie wymaga ona wymiany innych części podwozia. Warto również pamiętać, że jest to inwestycja, która z pewnością nam się zwróci, dlatego nie polecamy szukać tu oszczędności, ponieważ może narazić nas to na jeszcze większe koszty – na przykład naprawy.
Więcej na temat, jakim są gąsienice do koparek wykonane ze stali, znajdziesz na stronie https://entrack.pl/gasienice-stalowe/.