Uncategorized

Jak przewozić rower podczas wakacji?

Nadszedł czas wakacji. Wiele osób udaje się zatem w podróż. Często razem ze sprzętem sportowym czy turystycznym. Najczęściej są to rowery. Na drogach wciąż można spotkać prowizoryczne konstrukcje do przewożenia rowerów. Oczywiście przewożenie takiego masywnego ładunku w sposób improwizowany może być niebezpieczeństwem dla uczestników ruchu drogowego i dla bezpieczeństwa pasażerów samochodu. Dowiedzmy się razem, które metody transportowania rowerów są najbezpieczniejsze.

Bezpieczny sposób przewożenia rowerów

Najbezpieczniejszym sposobem transportu jednego lub większej liczby rowerów samochodem w czasie podróży jest zabezpieczenie ich w przytwierdzonym do samochodu bagażniku rowerowym. To ważne akcesorium jest bezpiecznie dla pojazdu, a rowery są dobrze zabezpieczone. Na rynku można znaleźć wiele modeli bagażników na rowery, które różnią się rodzajem mocowania do samochodu, dachu lub pokrywy bagażnika, a także liczbą rowerów, które za ich pomocą przewieźć.

Typy bagażników rowerowych

Jednym z najbardziej powszechnych typów jest bagażnik dachowy; podpora ta jest przymocowana do belek bagażnika dachowego. Każdy bagażnik rowerowy może przewozić jeden rower na raz, więc jeśli potrzebujesz przewieźć więcej niż jeden, musisz kupić więcej stojaków na rowery, oczywiście zgodnych z dostępną przestrzenią na dachu. Bagażnik na rowery na dachu jest z pewnością najbardziej ekonomicznym typem, ale na pewno nie jest najbardziej praktyczny, jeśli zostanie zainstalowany na SUV-ie, rowery będziemy musieli montować na dużej wysokości, co dla niższych osób może wiązać się z pewną trudnością.

Zalety i wady modeli bagażników

Uchwyt mocowany do klapy bagażnika jest znacznie bardziej praktyczny niż bagażnik dachowy, zwłaszcza jeżeli chodzi o wysokość na której jest zamocowany. Kolejną zaletą tego rodzaju wsparcia jest liczba rowerów, które można przewieźć: niektóre modele stojaków na rowery umożliwiają bezpieczne przewiezienie do 3 rowerów. Najbardziej zaawansowane modele pozwalają również otworzyć klapę tylną i uzyskać dostęp do bagażnika nawet z rowerami przymocowanymi do uchwytu.

Więcej na temat bagażników dachowych na rower na stronie https://www.dopasujbagaznik.pl/uchwyty-rowerowe-na-dach