Motoryzacja

Woskowanie lakieru. Zobacz jakie to proste!

Lakier z upływem lat może zatracić swój pierwotny wygląd. Warto pamiętać, że jego pielęgnacja to także nasz obowiązek. Każdy chce, aby jego samochód prezentował się jak najlepiej, dlatego warto jest znaleźć metodę, która przywróci lakier do stanu pierwotnego. Wszyscy oczekujemy lata. Przedłużająca się zima jest z pewnością męcząca dla nas i naszych aut. Jednak okres letni, podwyższone temperatury i działanie słońca może znacznie pogorszyć wygląd lakieru na naszym samochodzie. Jak zapobiec całkowitemu wybielaniu i matowieniu? Odpowiedź jest prosta – woskowanie!

Upewnij się, że lakier jest w gorszej kondycji

Nie ma co porywać się na woskowanie bez wcześniejszego zbadania stanu lakieru naszego pojazdu. Najważniejszym aspektem jest jego kolor. Jeżeli zatracił początkowy wygląd to warto wówczas zastanowić się nad woskowaniem. Odpowiednio przygotowany samochód do woskowania nie powinien posiadać żadnych ubytków. Będzie to gwarancją dłuższego działania zabiegu. Samochód należy wstępnie umyć z brudu i kurzu. W momencie nakładania wosku, na lakierze nie powinny znajdować się żadne elementy. Wszelkie defekty możemy z kolei usuwać za pomocą pasty i mleczka do usuwania rys. Kolejnym sposobem na usuwanie brudu może być glinkowanie. Woskowanie powinno odbywać się w zaciemnionym miejscu, najlepiej pod dachem lub w naszym garażu. Należy pamiętać, że wosku nie możemy nakładać na rozgrzaną powierzchnię samochodu.

Woskowanie – wszystko co powinieneś wiedzieć

Do samego zabiegu potrzebne nam będzie kilka elementów. Pierwszy jest oczywiście sam wosk, który powinien zawierać między innymi polimery i filtry UV. Pamiętajmy, że cały proces woskowania nie może odbywać się za pomocą gąbek kuchennych czy starych ścierek. Najlepiej do tego wykorzystać specjalne gąbkowe aplikatory i materiały mikrowłókna. W ten prosty sposób unikniemy pojawienia się kolejnych rys. Ostatnim etapem jest już nakładanie wosku, który możemy nakładać wcześniej wspomnianymi aplikatorami bądź gołymi rękami. Należy jednak sprawdzić czy skład chemiczny wosku nie zawiera jakiś alergicznych składników, które mogłyby źle wpłynąć na stan naszej skóry. Polerowanie ma trwać do momentu uzyskania nieskazitelnego blasku.

Zabezpiecz auto woskiem – detailing Kraków

Idealną opcją dla osób, które nie posiadają czasu na profesjonalne podjęcie się zabiegu woskowania są usługi krakowskiej myjni samochodowej. Detailing w Krakowie przy pomocy najlepszych specjalistów. Profesjonalna myjnia zajmuje się także wykorzystaniem wosku w celach ochronnych dla auta. Na stronie https://myjniakrakow.com/ można dowiedzieć się więcej na temat prowadzonych usług i cen.