Akcesoria i gadżety

Alkomat Bacscan F-3 zanim wsiądziesz za kółko

Wielu kierowców przed kierowaniem samochodu nie jest w 100% pewnych czy są w pełni trzeźwi po spożywaniu alkoholu, nie mają pewności czy w ich krwi wciąż znajduje się spożyty alkohol. Jedynym rozwiązaniem jest zmierzenie sobie poziomu alkoholu we krwi poprzez wydychane powietrze z ust, jednak do tego potrzebne jest specjalne urządzenie, zwane alkomatem. Drugim rozwiązaniem, najpewniejszym, jest odczekanie doby, wypoczęcie, jednak mało kto może sobie na to pozwolić. Jeżeli po spożywaniu alkoholu zajdzie konieczność prowadzenia auta, trzeba wspomóc się odpowiednim alkomatem.

Rozglądaj się za alkomatem stacjonarnym

Stacjonarnych alkomatów jest więcej niż nam się wydaje, tylko często nie zwracamy na nie uwagi. Coraz więcej pubów, barów posiada w swoim lokalu samoobsługowy alkomat, który umożliwia wykonanie perfekcyjnego pomiaru. Urządzeniem takim może być bardzo popularny Alkomat Bacscan F-3. Nazywany jest bardzo często alkomatem barowym. Może być udostępniony klientom baru za darmo lub po wrzuceniu określonej monety. Alkomat ten nie musi być tylko w barze. Bacscan F-3 znaleźć można także w wielu komisariatach policji, gdzie można swobodnie przeprowadzić pomiar stanu trzeźwości. W niektórych urzędach, kinach, galeriach handlowych, miejscach publicznych można natknąć się na to urządzenie i skorzystać upewniając się, czy nasza kondycja jest odpowiednia do prowadzenia pojazdu.

Pamiętaj, że prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu może być wykroczeniem a nawet przestępstwem. Stwierdzenie nietrzeźwości najczęściej skutkuje także utratą wszelkich odszkodowań, jakie przysługiwałyby trzeźwej osobie. Prowadzenie w stanie nietrzeźwym lub po spożyciu alkoholu może spowodować zagrożenie nie tylko dla siebie ale także innych uczestników ruchu.