Motoryzacja

Optymalne korzystanie z diesla

W Polsce bardzo popularne są samochody z silnikami wysokoprężnymi. Nie wszyscy jednak wiedzą, że dbanie o nie nieco różni się od tych z silnikiem benzynowym. Największym wrogiem takiego napędu jest bez wątpienia mróz. Ważne jest aby dobrać odpowiedni olej napędowy do temperatur.

W ekstremalnych sytuacjach samochód po prostu nie odpali, bo zawartość baku będzie przypominała raczej plastelinę, a nie tak jakbyśmy chcieli płyn. Jednym z rozwiązań tego problemu jest depresator. Dolany do baku może obniżyć temperaturę krzepnięcia oleju nawet o kilkanaście stopni.

W sklepach można znaleźć też inne dodatki do paliw. Są takie, które zwiększą zdolność paliwa do samozapłonu, czyli liczbę cetanową. Inne przeciwdziałają tworzeniu się osadów w filtrach cząstek stałych. Jeszcze inne chronią delikatne elementy silnika, co przedłuża jego żywotność. Trzeba też pamiętać, że jeżeli kupimy jakieś cześć na zapas, to trzeba je odpowiednio składować. Najlepszy do tego jest papier antykorozyjny. Chroni on metalowe elementy nawet do dwóch lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 + 2 =